ZSCKR Henryków
Start arrow Aktualności
Aktualności
Porozumienie z dealerem John Deere PDF Drukuj Email
31.10.2019.

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym Mirosława Zawadzka, dealerem maszyn rolniczych John Deere, w ramach programu „AgroGeneracja”. Porozumienie o współpracy Dyrektor szkoły Zbigniew Hałabura oraz Dyrektor Sprzedaży Maszyn PHU Zawadzka Mariusz Cieślikowski podpisali 12 października 2019 r. podczas uroczystego jubileuszu 70-lecia szkoły. Współdziałanie renomowanej firmy z branży rolnej i szkoły z długimi tradycjami rolniczymi wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy, stwarzając szansę na jej podjęcie w oddziałach naszego przedsiębiorstwa przez coraz lepiej przygotowanych specjalistów. Nasza współpraca umożliwi grupie uczniów jednoczesne kształcenie w szkole i firmie. Wszechstronne korzyści będą czerpać zarówno uczeń, firma oraz rozwijająca się szkoła. Uczniowie szkoły branżowej i technikum dzięki podpisanemu porozumieniu będą mieli możliwość współpracy ze specjalistami, obsługi nowoczesnego sprzętu i nabycia zawodowego doświadczenia. To bezcenny kapitał, który pozwoli im na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy.

 
Etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych PDF Drukuj Email
31.10.2019.

Dnia 25.10.2019 r młodzież z kierunków architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych przystąpiła do eliminacji szkolnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

 
Wycieczka do Zielonej Góry PDF Drukuj Email
31.10.2019.

W dniu 23.10.2019r. uczniowie klasy pierwszej kształcącej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki obejrzeli w kinie w Zielonej Górze film Michała Rosy „Piłsudski”. Emisja filmu poprzedzona została prelekcją wykładowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego na temat życia i działalności patriotycznej głównego bohatera. Film przypomina wielką postać z kart historii Polski i dzieje powołanych przez niego Legionów. Pozwolił młodzieży pogłębić wiedzę na temat dążeń Polaków do niepodległości, ukazał różne oblicza walki o wolność Polski na początku XX w. oraz wpływ Piłsudskiego na kształt II Rzeczypospolitej. Młodzież z zaciekawieniem  zobaczyła film, który wpisuje się w ważne dla młodego pokolenia dyskusje o patriotyzmie, szacunku do bohaterów narodowych czy szukaniu autorytetów. 

 
Wycieczka do Szkółki Krzewów Ozdobnych PDF Drukuj Email
31.10.2019.

Uczniowie klas technikum architektury krajobrazu zwiedzili Szkółkę Krzewów Ozdobnych Pudełek oraz w Pałac i Parku Dworskim w Iłowej.

zobacz zdjęcia

 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
31.10.2019.

W czwartek 24 października w naszej szkole poczuliśmy międzynarodową atmosferę, a to zasługa wszystkich klas technikum, które wzięły udział w „Europejskim Dniu Języków” w ZSCKR w Henrykowie. Każda z klas miała za zadanie przygotować stanowisko prezentujące charakterystyczne dla wylosowanego przez siebie kraju potrawy lub przekąski, słynną budowlę, rekwizyty kojarzące się z danym krajem, flagę narodową, plakat zawierający słownictwo i zwroty w języku obcym oraz, wzbudzającą największą sensację, znaną postać pochodzącą z tego kraju wraz z faktami o niej. Dzięki temu mieliśmy okazję zetknąć się z językiem angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim oraz czeskim. Po naradach, komisja oceniająca przyznała 3 miejsca zwycięski: III miejsce ex aequo klasie II TA/TŻ, która zaprezentowała Rosję i klasie III TŻ/TM przedstawiającej Włochy, II miejsce klasie IV TŻ za przedstawienie Wielkiej Brytanii, natomiast I miejsce klasie IV TA/TM za prezentację i dużą wiedzę na temat Francji.

zobacz zdjęcia

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 281