ZSCKR Henryków
Start arrow Aktualności
Aktualności
Wycieczka do Drezna PDF Drukuj Email
20.12.2018.

17 grudnia uczniowie naszej szkoły odbyli pełną wrażeń wycieczkę do Drezna. Celem wyjazdu było przybliżenie bogatej historii miasta, w którym władało 2 polskich królów oraz pokazanie monumentalnych, znaczących dla kultury zabytków. Zachwycił nas Zwinger, kościoły dworski czy mariacki oraz zamek rezydencyjny. Spacerowaliśmy tarasami Bruhla, podziwiając piękno miasta. Nasz wyjazd do Drezna zakończył pobyt na najstarszym w Niemczech jarmarku adwentowym Striezelmarkt, gdzie podpatrywaliśmy niemieckie tradycje adwentowe oraz smakowaliśmy typowe dla okresu przedświątecznego potrawy i wypieki. Kontakt z żywym językiem był sprawdzianem dla naszej znajomości języka niemieckiego. Wypadliśmy całkiem nieźle. Zakupione małe prezenty przypomniały nam, iż nadchodzi Boże Narodzenie.

 

zobacz zdjęcia 

 
Sukces w konkursie "Zdrowa Dojrzałość" PDF Drukuj Email
19.12.2018.

13 grudnia w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu „Zdrowa Dojrzałość” , do którego zakwalifikowały się dwie uczennice technikum architektury krajobrazu:  Klaudia i Laura. Uczennice świetnie rozwiązały test i zajęły drugie i czwarte miejsce. W nagrodę otrzymały tablet i słuchawki bezprzewodowe. Dzięki udziałowi w konkursie, szkoła została nagrodzona urządzeniem wielofunkcyjnym. Przy okazji konkursu odbyła się również debata „Młodzież a zdrowie prokreacyjne”. Reprezentacja naszej szkoły liczyła łącznie 6 osób. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani powerbankami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

  

 
Nasza stypendystka Karolina PDF Drukuj Email
19.12.2018.

Dnia 7 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Wśród 107 stypendystów z województwa lubuskiego znalazła się Karolina, uczennica czwartej klasy technikum kształcąca się w zawodzie technik weterynarii. Gratulujemy.

 
Jarmark Bożonarodzeniowy PDF Drukuj Email
12.12.2018.
8 grudnia kolejny raz wzięliśmy udział w IV Jarmarku Bożonarodzeniowym w Szprotawie. W tym roku na naszym stoisku pojawiła się jemioła, sianko, ciasta, ciasteczka, naleśniki z wiejskim serem, świeczki z wosku wykonane przez ucznia technikum mechanizacji rolnictwa oraz choinki z papierowej wikliny, które zrobiła uczennica technikum żywienia i usług gastronomicznych. Na zajęciach praktycznych uczniowie wykonali piękne pierniczki oraz ozdoby świąteczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Życzymy Wesołych Świąt.
 
 
Rejestracja dawców szpiku - DKMS PDF Drukuj Email
12.12.2018.
6 grudnia uczniowie naszej szkoły  aktywnie włączyli się w akcję rejestracyjną potencjalnych dawców szpiku zorganizowaną we współpracy z fundacją DKMS.  W rolę Wolontariuszek wcieliły się dziewczęta z klasy 3 TŻ , które pomagały w procedurze  rejestracji. Po przebadaniu przesłanych do fundacji próbek i wprowadzeniu danych do bazy każda osoba staje się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych i szpiku oraz otrzyma swoją kartę dawcy, która jest potwierdzeniem rejestracji. Okazało się, że także uczniowie naszej szkoły chcieli ofiarować osobom walczącym z nowotworami krwi najcenniejszy dar – szansę, by żyć. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w nasze działania, które mogą uratować komuś życie. Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi oraz nie choruje na przewlekłe choroby. Osoby, które nie zdążyły zarejestrować się w czwartek mogą zrobić to internetowo na stronie https://www.dkms.pl/pl
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 263