ZSCKR Henryków
Start arrow Aktualności
Aktualności
"Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy" PDF Drukuj Email
16.11.2018.

Dnia 09 listopada 2018 r. odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany przez uczniów drugiej klasy technikum. W tym roku przypadła 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego, aby godnie uczcić tę rocznicę, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewali hymn państwowy. Następnie prowadzący pokrótce przypomnieli nam historię zmieniającej się na przestrzeni lat Polski. a wszyscy zgromadzeni brali czynny udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych.

 

zobacz zdjęcia 

 
Miodowa jesień w ZSCKR PDF Drukuj Email
14.11.2018.

W dniu 26 października odbyła się w naszej szkole impreza  zorganizowana w ramach  obchodów „Weekendowego Szlaku Naukowego”, pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak. Celem przedsięwzięcia jest promocja regionalnych tradycji związanych z pozyskiwaniem miodu na Ziemi Lubuskiej. Zaplanowane zostały wykłady i prezentacje, których tematyka dotyczyła problemów współczesnego pszczelarstwa, roli, znaczenia pszczół dla człowieka i przyrody oraz właściwości leczniczych miodu. Akcji towarzyszyły wystawy wykonane przez uczniów „Co można zrobić z produktów pszczelich”, pokaz różnych rodzajów miodu wraz z  prezentacją sprzętu pszczelarskiego. 

  

zobacz zdjęcia 

Czytaj całość
 
PDF Drukuj Email
14.11.2018.
 
Udział w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości PDF Drukuj Email
18.10.2018.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1  w Szprotawie. We wtorek- 2.10.2018r. uczniowie - przedstawiciele naszej społeczności- dołączyli  do biało-czerwonego korowodu,który uroczyście przemaszerował ulicą Niepodległości przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej i w asyście żołnierzy 11. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu. Kolejnego dnia- 3.10.2018r.  wsparliśmy organizatorów przystępując do akcji honorowego oddania krwi, zorganizowanego przy współpracy RCKiK w Zielonej Górze.

  

zobacz zdjęcia 

 
Obóz naukowy na Uniwersytecie Zielonogórskim PDF Drukuj Email
12.10.2018.

W dniach 24-28.09.2018 r. grupa 22 uczniów klas I Technikum w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami p. Elwirą Kupis oraz p. Joanną Pasternak, brała udział w obozie naukowym w Kalsku, organizowanym w ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w ZSCKR w Henrykowie”. Pomysłodawcą obozu był Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie klasy gastronomicznej zajmowali się analizą i wytwarzaniem żywności, uczestniczyli w wykładach dotyczących technologii gastronomicznej, brali udział w warsztatach piekarniczych i kulinarnych- przygotowywali potrawy typu Fast Food czy Slow Food, które z ochotą konsumowali. Uczniowie klasy o kierunku technik architektury krajobrazu mieli okazję wysłuchać wykładów na temat systemów nawodnienia, nawożenia oraz namnażania materiału roślinnego, a także uczestniczyć w warsztatach, podczas których zapoznali się z budowa i działaniem doniczkarki, przygotowywali sadzonki, oznaczali pH podłoża. Uatrakcyjnieniem pobytu był wieczór filmowy, gra w kręgle oraz wycieczka do Zielonej Góry. Dziękujemy organizatorom za przekazaną widzę i mile spędzony czas.

  

zobacz zdjęcia z obozu 3 - dniowego

zobacz zdjęcia z obozu 5 - dniowego

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 257