ZSCKR Henryków
Start arrow Aktualności
Aktualności
Zakończenie kursu: "Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym" PDF Drukuj Email
12.04.2018.

Grupa 10 uczniów z naszej szkoły skończyła kurs "Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym" w ramach projektu "Modernizacja kształcenia Zawodowego w ZSCKR w Henrykowie".  Uczestnicy zdawali egzamin i uzyskali zaświadczenie UDT. 

 Teraz czekamy na rozpoczęcie kolejnych kursów w tym  roku szkolnym:

  •  Spawacz
  • Pilarz drwal
  • catering
  
 
Zbiórka krwi PDF Drukuj Email
30.03.2018.
4 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka krwi, zorganizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat, serdecznie zapraszamy w godzinach 9.00 - 12.00.
 
Szkolenie uczniów z eWnioskuPlus PDF Drukuj Email
30.03.2018.

  

23 marca 2018 r. odbyło się szkolenie dla uczniów z zakresu obsługi eWnioskuPlus. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z Wspólną Polityką Rolną. 

Taka forma przybliżania zasad obsługi eWnioskuPlus może okazać się bardzo skuteczna, ponieważ to uczniowie, wyposażeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności informatyczne, będą pomagać swoim rodzicom prowadzącym gospodarstwa rolne w wypełnianiu wniosku. 

 
Komórkowania PDF Drukuj Email
14.03.2018.

21 marca br., w pierwszy Dzień Wiosny, ZSCKR w Henrykowie zaprasza młodzież i dorosłych do włączenia się do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W godzinach od 11 do 16 wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się na placu przed szprotawskim ratuszem. Akcja objęta została honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy.

Pierwszy dzień wiosny powszechnie uważany jest za dzień wagarowicza, dlatego ZSCKR w Henrykowie chce zaangażować młodzież i dorosłych z terenu miasta i gminy Szprotawa do współpracy i pokazać, że powszechnie znane nam „wagary” mogą stać się symbolem ratowania ludzkiego życia.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie DKMS potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnianiu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
W stronę dojrzałości PDF Drukuj Email
14.03.2018.

W ZSCKR w Henrykowie ruszają warsztaty dla młodzieży ze zdrowia prokreacyjnego. Projekt powstał w wyniku realizacji zadania zleconego przez Ministra Zdrowia i będą dotyczyły problemów, z którymi aktualnie nastoletni uczniowie się zderzają. Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.

Zajęcia realizowane w ramach 6. Celu operacyjnego Narodowego Programu Zdrowia pt. „Poprawa zdrowia prokreacyjnego”.

Działanie 2: „ Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczących czynników endo – i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym.”

strona projektu

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 246