ZSCKR Henryków
Start arrow Nasze sukcesy
Nasze sukcesy PDF Drukuj Email
15.10.2009.

 

6 medali na Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

27 maja 2014r., na stadionie w Zielonej Górze obyły się finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć mało licznej ale bardzo dobrej grupy uczniów z naszej szkoły. Czwórka reprezentantów zdobyła 6 medali uzyskując bardzo dobre wyniki. Aleksandra Mickiewicz zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem i srebrny w rzucie dyskiem, Karol Wołkowski wrócił z dwoma medalami. Złotym w rzucie dyskiem 1,75 kg. i brązowym w pchnięciu kulą 6gk. Po jednym medalu zdobyli: Patryk Pawelski – srebrny w pchnięciu kulą 6 kg i Angelika Wróbel w rzucie młotem 4kg. - brązowy medal. 6-8.06.14r –cała czwórka reprezentować będzie szkołę na Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, w Białej Podlasce.

zobacz zdjęcia


Tomek zdobył indeks SGGW

Nasz uczeń Tomasz Musiał zdobył drugie miejsce w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii I Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie i wygrał indeks na SGGW. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2014 na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronowali mu: J M Rektor SGGW oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest promowanie szkół podejmujących działanie w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej. W IV edycji konkursu udział wzięło ok. 2700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym. Do finału przystąpiło ok 150 uczniów. Finaliści musieli wykazać się wyjątkową wiedzą bowiem poziom zadań wykraczał daleko poza ramy szkolnych programów nauczania. Po dokonaniu oceny Centralna Komisja konkursowa wyłoniła 5 laureatów. Drugie miejsce zdobył nasz uczeń Tomasz Musiał. Oprócz prestiżowej nagrody – indeksu SGGW w Warszawie otrzymał cenne nagrody od Ministra Rolnictwa i rozwoju Wsi, Prezesa KRUS, w tym całoroczne stypendium.

 

 


Jagoda Sygutowska najlepszą wokalistką w Gminie

Jagoda po raz kolejny pokazała swój wyjątkowy talent i zdobyła pierwsze miejsce w "VIII Gminnym Konkursie Kolęd"


Zwycięstwo w Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych Województwa Lubuskiego

Nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych Województwa Lubuskiego. Olimpiada ta jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, praktycznej i teoretycznej. Celem organizacji Olimpiady jest wzbogacenie umiejętności zawodowych młodych producentów rolnych, a jednocześnie pogłębienie wiedzy i doświadczenia, przyczyniając się tym samym do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa. Olimpiada ma na celu również zwiększenie konkurencyjności uczestników na rynku pracy oraz lepsze poznanie współczesnych uwarunkowań rynku rolno-towarowego.

Jeden z naszych reprezentantów Tomek Musiał drugi raz z rzędu był najlepszy spośród uczniów województwa


8 medali na Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sportowcy z naszej szkoły osiągneli wielki sukces w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży - Z. Góra 22.05.2013r. Mistrzowski występ rozpoczęła Aleksandra Mickiewicz posyłając oszczep 600g na odległość 51.97m. Za jednym zamachem zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów w Rietti./ Włochy lipiec 2013r/, ustanowiła nowy rekord klubu, woj. Lubuskiego i zdobyła złoty medal LOM. Drugi złoty medal dołożyła wygrywając rzut dyskiem wynikiem 35.97. Po dwa medale zdobyli również, Karol Wołkowski, srebrne w pchnięciu kulą14.97 i rzucie dyskiem – 46.56 oraz Angelika Wróbel, w rzucie młotem /3 kg / - 39.49 i rzucie dyskiem 31.71. Ze złotym medalem wrócił również Patryk Pawelski zwyciężając w pchnięciu kulą /6kg / - 16.12. Brąz do kolekcji dołożył Łukasz Rzechowski w rzucie oszczepem 800g.

 


Sukces w konkursie wojewódzkim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym", zorganizowanym przez Oddział Regionalny KRUS w Zielonej Górze. W trakcie eliminacjach szkolnych wyłoniono czterech laureatów. Byli to: Tomasz Musiał, Kacper Wencel, Miłosz Pazoła i Maciej Jezierski.

Podczas zawodów w Zielonej Górze, w których udział brali uczniowie ze wszystkich szkół rolniczych w województwie najlepszym okazał się Tomasz Musiał, a szkoła została uhonorowana pucharem za zwycięstwo drużynowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 


Dwa pierwsze miejsca w konkursie na najpiekniejszą bombkę choinkową

Wychowankowie internatu wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę choinkową organizowanym przez Szprotawski dom Kultury. Pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Szymańska, drugie Karolina Krasowska a wyróżnienia otrzymały Patrycja Moc i Angelika Wróbel. Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 


Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 3 grudnia 2012 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy na temat HIV/AIDS. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Marszałek, Joanna Kierzkowska i Jessica Dragon. Agacie Marszałek spośród wszystkich uczestników szkół ponadgimnazjalnych udało się uzyskać maksymalną liczbę punktów i tym samym zdobyć pierwsze miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

zobacz zdjęciaDrugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Czysty Las"

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Czysty Las”, organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasów Państwowych, Towarzystwo Przyjaciół Lasu i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dnia 19 września Centralna Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki. Z pośród 647 zgłoszeń do ostatniego etapu dostały się 172 prace. Komisja zdecydowała, że w kategorii „Leśny Patrol” II miejsce i nagrodę o wartości 5000 złotych otrzyma Zespół Szkół Centrum kształcenia Rolniczego w Henrykowie. Nagrody pieniężne zostały rozdane 17. 10. 2012 roku o godzinie 11.00 w sali kongresowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

 

 

 

zobacz zdjęcia


Sukcesy sportowe

Uczniówie naszej szkoły w lekkiej atletyce są na najwyższym poziomie krajowym:

Aleksandra Mickiewicz - rocznik 95 – uczennica pierwszej klasy /architektura krajobrazu / jest niezwyciężona w rzucie oszczepem. Dodatkowo startuje również w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W okresie od stycznia do czerwca 2012 roku stratowała w wielu ważnych mityngach lekkoatletycznych, ustanowiła rekord Polski w rzucie oszczepem/ 500 g / - wynikiem 49.96. w tym okresie zdobyła:

 • Dwa złote medale w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży – Zielona Góra 23.05.12. w rzucie oszczepem – 47.47 i w pchnięciu kulą /3 / - 11.94
 • Złoty medal Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego – Wrocław 2.06.12r - w rzucie oszczepem - 49.93
 • Złoty medal Mistrzostw Polski LZS – Siedlce 9.06.12 - w rzucie oszczepem - 47.30
 • Awansowała do Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży , która odbędzie się 20-22 lipca 2012 w Krakowie. Wyniki wskazują, że będzie jedną z faworytek do medalu.
 • złoty medal w Ogólnpolskiej Olimpiadzie Młodzieży 53.32 / rekord życiowy /

Patryk Pawelski - rocznik 95 – uczeń klasy I / technik weterynarii/, kulomiot i dyskobol. Podobnie jak Ola należy do najlepszych w kraju może sprawić dużą niespodziankę na OOM w Krakowie. Po drodze do finału OOM zdobył tytuły LOM , MMM , ustanowił rekordy życiowe na bardzo dobrym poziomie.

 • Lubuska Olimpiada Młodzieży – złoty medal - kula – 16.97, zloty medal – dysk – 47.19
 • Mistrzostwa Makroregionu – złoto w p. kulą 17.08 / rekord życiowy /
 • Mistrzostwa Polski LZS – IV miejsce w pchnięciu kula – 16.68
 • Brązowy Medal w Ogólnopolskiej Olimiadzie Młodzieży - 18.01 / rekord życiowy /

Karol Wołkowski - rocznik 95 będzie następcą Kamila Grzegorczyka 86 , ucznia „ Rolniczka” , wicemistrza Europy z 2002 roku w rzucie dyskiem 1,5 kg. Karol na razie rzuca ponad 50 m. ale jest na dobrej drodze do osiągnięcia rezultatów w granicach 60 m. Startuje w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem , jeszcze ze zmiennym szczęściem ale przed nim również OOM w Krakowie i oczekiwany medal na tej najważniejszej imprezie.

 • Rekord życiowy wynikiem 50.50 na mityngu w Słubicach / 13.06.12 /
 • Z Mistrzostw Polski LZS przyjechał z brązowym medalem w rzucie dyskiem – 47.04.
Śledźmy ich osiągnięcia, warto na nich stawiać.
od lewej K. Wołkowski i P.Pawelski A. Mickiewicz na podium

 


I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd "Hej kolęda, koleda"

20 grudnia 2011 roku, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury, odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda!” . W kategorii zespołów Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Laureatami zostali: Chór PSM I st. w Szprotawie oraz reprezentująca nasza szkołę Formacja WNM w składzie: Sylwia Dąbrowska(wokal), Daria Dąbrowska (gitara), Jagoda Szymańska(gitara) i Jarosław Wróblewski(instrumenty klawiszowe). Zaprezentowali dwa utwory: Jezusa narodzonego i Znak pokoju. Wyróżniona została także Jagoda Sygutowska (IITW). Artystom życzymy dalszych sukcesów.


NASi GÓRĄ

Dnia 21 listopada 2011r. odbył się konkurs pt. "Bezpieczeństwo i higienia pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym" organizowany przez KRUS w Zielonej Górze. Obejmował zagadnienia z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy we wszystkich działach rolnictwa. W konkursie wzieli udział uczniowie klasy III i IV Technikum Rolniczego Dominik Poźniak, Michał Sygutowski i Kacper Wancel. Zdobyli trzy pierwsze miejsca.


PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZEANIOWĄ

W grudniu 2011 roku mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę w konkursie „NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ, BOŻONARODZEANIOWĄ” realizowanym przez SzDK. Do konkursu zgłosiła się jedna uczennica czwartej klasy technikum architektury krajobrazu Joanna Wojtas, który przy pod opieką pani Małgorzty Mirowskiej wykonała pracę konkursową. Do konkursu zgłoszono 132 prace, które można oglądać do 15.01.2012 roku w galerii Pryzmat. Praca Joasi w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne otrzymała zaszczytne pierwsze miejsce.Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS

Pierwszego grudnia 2011 roku uczennice technikum ,tj. Agata Marszałek Marta Rożek i Joanna Kierzkowska reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Powiatowym Wiedzy o HIV/AIDS organizowanym w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Wśród wyróżnionych znalazła się Agata Marszałek, która zdobyła III miejsce.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Dnia 01.12.2010r.uczniowie naszej szkoły,tj. Agata Marszałek-kl.II technikum architektury krajobrazu, Joanna Kierzkowska-kl.II technikum architektury krajobrazu i Paweł Mieloch-kl.IV technikum rolnicze wzięli udział w Powiatowym Konkursie z Wiedzy o HIV/AIDS. Konkurs odbył się w Starostwie Powiatowym w Żaganiu o godzinie 10.00.Wyżej wymienieni uczniowie za udział w konkursie nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami.

 


W zawodach polsko - niemieckich udział wzięli nastepujący uczniowie:

 • Kubów Krystian - kula, dysk
 • Wójcik Ewelina - kula
 • Małolepsza Mariola - 100m
 • Dawidowicz Angelika - 100m
 • Jankiewicz Dominika - 100m, skok w dal
 • Wojtowicz Karolina - 400m
 • Jankowski Tomasz - 400m, kula

Krystian Kubów

zobacz wszystkie zdjęciaNasi uczniowie bezkonkurencyjni w Wojewódzkim Konkursie BHP w rolnictwie.

Całe podium należało do uczniów z Henrykowa!!!

Laureaci i dyrektor

Dominik Poźniak I miejsce

Adam Najdek II miejsce

 

Michał Sygutowski III miejsce
Dyrektor odbiera nagrodę
Uczestnicy konkursu

 


Wicemistrzostwo Gminy w zawodach strzeleckich

W dniu 17 listopada 2009 r. na strzelnicy LOK w Szprotawie odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego na odległość 10 m – 10 strzałów, pt. „Święto Niepodległości 2009”, które zorganizowane zostały przez LOK i ZNP w Szprotawie. W zawodach wzięło udział 11 drużyn (składających się z dwóch uczniów i opiekuna) ze szkół wszystkich szczebli z Gminy Szprotawa w tym 4 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki drużynowe szkół ponadgimnazjalnych przedstawiają się następująco:

 • I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie z wynikiem 233 pkt.
 • II miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z wynikiem 233 pkt. Drużyna w składzie: Krzysztof Rzechowski ( kl.II M), Michał Długosz (kl. I TR) p. Dorota Czernisz - opiekun drużyny.
 • III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Szprotawie – klasa o profilu wojskowym
 • IV miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego, która zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich uzyskała identyczny wynik jak Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, jednak aby rozstrzygnąć, kto zajmie I miejsce w przypadku remisu, komisja wzięła pod uwagę większą ilość strzelonych „10” (przegraliśmy 4:3 w ilości trafionych „10”).

Wyniki indywidualne:

 • I miejsce – Arkadiusz Sobczak LO – 80 pkt.
 • II miejsce - Michał Długosz – otrzymał dyplom i srebrny medal. – 77 pkt.
  2 miejsce drużynowo 2 miejsce indywidualnie

Sukcesy w konkursach historycznych

 

Uczniowie naszej szkoły od trzech lat są niepokonani w konkursach historycznych organizowanych przez Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. W konkursach uczestniczą wszystkie szkoły Powiatu Żagańskiego.

25 wrzesnia 2009r. uczeń klasy III TR Robert Wójcikowski drugi rok z rzędu był niepokonany wygrywając konkurs z wynikiem 49 punktów na 50. Drugie miejsce zajął uczeń klasy II TR Michał Sygutowski

Dyplom R. Wójcikowskiego Robert odbiera dyplom Michał odbiera dyplom

 

W roku szkolnym 2008/2009 uczeń klasy II TR Robert Wójcikowski wygrał konkurs pt. "Udział żołnierzy polskich w drugiej wojnie światowej"

W roku szkolnym 2007/2008 drużyna w składzie: Bartek Grabowski, Mateusz Kaczor i Mateusz Wróblewski wygrali konkurs pt. "Wielka Ucieczka z obozu Stalag Luft III"


Nasi uczniowie w najlepszej dziesiątce w kraju

Nasi uczniowie wzieli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Adam Najdek, uczeń klasy III Technikum Rolniczego zajął 8 miejsce spośród 130 uczestników z całego kraju. Gratulujemy!!!

Adam Najdek w najlepszej dziesiątce w kraju.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »