ZSCKR Henryków
Start
Miodowa jesień w ZSCKR PDF Drukuj Email
14.11.2018.

W dniu 26 października odbyła się w naszej szkole impreza  zorganizowana w ramach  obchodów „Weekendowego Szlaku Naukowego”, pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak. Celem przedsięwzięcia jest promocja regionalnych tradycji związanych z pozyskiwaniem miodu na Ziemi Lubuskiej. Zaplanowane zostały wykłady i prezentacje, których tematyka dotyczyła problemów współczesnego pszczelarstwa, roli, znaczenia pszczół dla człowieka i przyrody oraz właściwości leczniczych miodu. Akcji towarzyszyły wystawy wykonane przez uczniów „Co można zrobić z produktów pszczelich”, pokaz różnych rodzajów miodu wraz z  prezentacją sprzętu pszczelarskiego. 

  

zobacz zdjęcia 

Spotkanie uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu tanecznego oraz możliwość zakupu prezentowanych produktów. Uczniowie klas technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali wypieki i zaprosili zgromadzonych gości na degustację, która zakończyła miodowy dzień w szkole. Na jeden dzień nasza szkoła stała się Krainą Miodem Płynącą. Dziękujemy za udział w przedsięwzięciu zaproszonym gościom - panu Burmistrzowi Szprotawy Józefowi Rubasze, dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół szprotawskich- pani Dorocie Grzeszczak oraz Jadwidze Zarzecznej – Rosół, przedstawicielowi Związku Pszczelarzy, uczniom SP nr 1 w Szprotawie oraz SP w Wiechlicach.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dziennik

zaloguj się

Dołącz do nas

Platforma edukacyjna

Zaloguj się

Statystyka wizyt

wizyt wczoraj: 133
wizyt dzisiaj: 194
wizyt wszystkich: 88965
botów/pająków: 31

Kalendarz

N P Ś Ś Ś P N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

BIP

  bip_logo_pomn1_grad.jpg