ZSCKR Henryków
Start
Tydzień ekologiczny
06.04.2017.

Ostatni tydzień marca był „Tygodniem Ekologicznym” w naszej szkole, który miał na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz wyrabianie właściwych nawyków wobec przyrody.

  •  W poniedziałek młodzież przygotowała stanowiska ekologiczne. Motywem przewodnim każdego z nich był temat, który wcześniej wylosowali przedstawiciele klas. Uczniowie przygotowali m. in. makiety, plakaty, stroje ekologiczne, przyrządy codziennego użytku wykonane ze śmieci, które następnie oceniło jury.
  • We wtorek odbyła się wycieczka dla pierwszoklasistów do sortowni odpadów w Wiechlicach i Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kartowicach. Młodzież dowiedziała się jak ważne jest segregowanie odpadów i że jest to aktywna forma ochrony środowiska.
  • Akcentem kończącym całe przedsięwzięcie był wyjazd do Zielonej Góry, do Centrum Keplera i Centrum Przyrodniczego.
  • Na miejscu uczniowie mogli zapoznać się ze stanowiskami interaktywnymi gdzie wszystkiego wręcz należy dotknąć, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi.Przez cały tydzień klasy gromadziły makulaturę oraz zużyte baterie, co pozwoliło uświadomić młodym ludziom jak ważne jest właściwe utylizowanie. Cała akcja zostanie podsumowana na najbliższym apelu i wtedy też poznamy najbardziej ekologiczną klasę w szkole. 
 
Ach co to był za bal
14.03.2017.

21 stycznia 2017 r. był ważną datą dla uczniów i uczennic naszej szkoły. Po czterech latach nauki maturzyści mieli okazję do wspólnej zabawy na balu studniówkowym i zapomnienia o stresie związanym z nadchodzącymi egzaminami. Panie w przepięknych sukniach i Panowie w eleganckich garniturach spotkali się w Zagrodzie Biesiadnej w Szprotawie by móc razem świętować. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18:00. By tradycji stało się zadość uczniowie klasy IV TR, IV TW i IV TŻ zatańczyli poloneza po czym wzniesiono toast. Prowadzący powitali wszystkich zgromadzonych. Złożono podziękowania gronu pedagogicznemu za  przekazaną wiedzę oraz sponsorom za pomoc  bez której nie udało by się przygotować tak wspaniałej uroczystości. Później zjedzono kolację i w końcu można było oddać się szampańskiej zabawie. Wszyscy bez wyjątku ruszyli na parkiet i sala mieniła się wszystkimi kolorami tęczy, czemu przysłużyły się suknie naszych Pań. Nie mogło również zabraknąć tortu. Pierwszy fragment ukroił dyrektor, następnie wszyscy chętni zostali poczęstowani. Po krótkiej przerwie uczniowie zaprezentowali skecz na temat naszych nauczycieli. Dodatkowo wyświetlona została prezentacja przedstawiająca uczniów podczas przedstawień, wycieczek i innych wspólnie spędzonych chwil. Nie obyło się bez łez. Nic nie jest w stanie oddać klimatu, który panował w tym czasie w Sali.....Pary powróciły uśmiechnięte na parkiet i bawiły się na min przy dźwiękach muzyki aż do rana. Była to niezwykła i niezapomniana noc. Zarówno bal jak i cztery lata spędzone w murach szkoły pozostaną w pamięci uczniów. A teraz czas na przygotowania do matury…. 

 
Dzień Kariery - Zawodowca
23.02.2017.

W naszej szkole zorganizowano  25 stycznia 2017 r. Dzień Kariery- Zawodowca pod hasłem: "Bądź autorem swojej kariery”. Wcześniej  przystąpiliśmy do  testowania programów z doradztwa edukacyjno -zawodowego w ramach projektu „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowego dla dzieci, młodzieży  i dorosłych” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, czego zwieńczeniem było przygotowanie powyższej imprezy. Na przygotowanych stanowiskach zaprezentowały się m.in. uczelnie wyższe, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele Nadleśnictwa w Szprotawie,  Komendy Powiatowej Policji  w Żaganiu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Żaganiu  oraz Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 239

Dziennik

zaloguj się

Dołącz do nas

Platforma edukacyjna

Zaloguj się

Projekty unijne

Statystyka wizyt

wizyt wczoraj: 87
wizyt dzisiaj: 17
wizyt wszystkich: 17916
botów/pająków: 432

Kalendarz

N P Ś Ś Ś P N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

BIP

  bip_logo_pomn1_grad.jpg