ZSCKR Henryków
Start
Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministórów
09.01.2017.

Dnia 14 grudnia 2016r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na rok 2016/2017 w województwie lubuskim stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 108 uczniom w tym naszej uczennicy Paulinie Dominiak. Paulina uzyskała średnią ocen 5,0. Cechuje ją wzorowe zachowanie, wysoka frekwencja, duża kultura osobista i postawa etyczna. Wyróżnia ją nieprzeciętna obowiązkowość. Swoje zdolności i talenty popiera systematyczną pracą. Jest uczennicą pilną, ambitną, angażującą się w organizację imprez klasowych i szkolnych. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uczestniczyła m.in.: w konkursie pt. „Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym” dla szkół rolniczych , w którym zajęła 1 miejsce oraz dla rolników indywidualnych, w którym otrzymała wyróżnienie, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych na etapie wojewódzkim uzyskała 7 miejsce.

 
Konkurs dla gimnazjalistów "Sałatkowy zawrót głowy"
19.12.2016.

Dnia 8 grudnia 2016 roku w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów ze szprotawskich gimnazjów, którzy brali udział w konkursie pt. „Sałatkowy zawrót głowy” zorganizowany przez naszą szkołę we współpracy z Agencją Rynku Rolnego oddział w Gorzowie Wielkopolskim. W konkursie grupy 3 osobowe przedstawicieli każdego z gimnazjum mieli za zadanie przygotować zdrową sałatkę oraz koktail z przygotowanych dla nich surowców oraz opisać ich wartości odżywcze.

Młodzież wywiązała się z zadania wyśmienicie. Komisja konkursowa miała trudną decyzję do podjęcia, gdyż wszystkie sałatki i koktaile były bardzo dobre. Po długiej naradzie przyznano następujące miejsca: Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach – zdobyło pierwsze miejsce, Społeczne Gimnazjum z oddziałem dwujęzycznym – zakwalifikowało się na drugim miejscu oraz Gimnazjum nr 2 – zajęło 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału a wygranym gratulujemy.

  

zobacz zdjęcia

 
Warsztaty kulinarne "Zdrowe, smaczne, oryginalne nasze dania regionalne"
19.12.2016.

Dnia 1 grudnia w naszej szkole, przy wsółpracy z Agencją Rynku rolnego Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, odbył się pierwszy etap konkursu „Zdrowe, samczne, oryginalne nasze dania regionalne”. W tegorocznej edycji przygotowywaliśmy potrawy w trzech kategoriach: wieprzowina, drób i potrawy jarskie. Nasi uczniowie przyrządzili następujące potrawy: „Zielone naleśniki” ze szpinaku i farszem z kaszy gryczanej i sera twarogowego, „Kotlety z kaszy gryczanej” dla osób, które preferują potrawy jarskie, „ Rolada z kurczaka” na cieście majonezowo-serowym z kurczakiem, ogórkiem kiszonym i pieczarkami, „Pierogi z gęsiną” pyszne tradycyjne pierogi z nadziewane mięsem z piersi gęsi duszonych w tłuszczu gęsim, „Rolada z boczku” faszerowana mięsem indyczym i kurkami, „Wieprzowe zrazy z jajem” to karkówka z jakiem przepiórczym duszona w sosie borowikowym” oraz „Poledwiczki po henrykowsku” to polędwica wieprzowa pieczona i nadziewana pastą jajeczno chrzanową.

  

zobacz zdjęcia 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 239

Dziennik

zaloguj się

Dołącz do nas

Platforma edukacyjna

Zaloguj się

Projekty unijne

Statystyka wizyt

wizyt wczoraj: 87
wizyt dzisiaj: 14
wizyt wszystkich: 17913
botów/pająków: 412

Kalendarz

N P Ś Ś Ś P N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

BIP

  bip_logo_pomn1_grad.jpg