ZSCKR Henryków
Start
Wizyta w "Nowym Szpitalu" w Szprotawie
09.01.2017.

Dnia 21 grudnia 2016 r. młodzież z naszej szkoły udała się z wizytą do Nowego Szpitala w Szprotawie na oddział dziecięcy i  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szprotawie. Podczas wizyty na oddziale dziecięcym uczniowie przygotowali dla dzieci prezenty, które wręczył Święty Mikołaj. Zarówno personel, jak i dzieci byli bardzo zadowoleni i wdzięczni młodzieży za zorganizowanie  tak szlachetnej  akcji. Podczas wizyty w ZOL-u  wspólnie z pacjentami zaśpiewaliśmy Kolendy i złożyliśmy życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nasza wizyta sprawiła podopiecznym wiele radości i wprowadziła w typowo świąteczny nastrój.

  

 
Turniej Młodego Ratownika
09.01.2017.
Dnia 15.12.2016r. w Zespole Szkół centrum Kształcenia Rolniczego odbył się po Turniej Młodego Ratownika. Turniej przebiegał w dwóch etapach: pierwszy w formie testu- uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne dotyczące podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap polegał na praktycznym udzielaniu pomocy  osobie będącej w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. W tej części  zawodnicy odgrywali scenki sytuacyjne związane z udzieleniem pierwszej pomocy, wykazali się umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, następnie zaprezentowali bezpieczną  pozycję, a na końcu zmagali  się  z  pokonaniem  toru przeszkód na czas. Nad poprawnością wykonania zadań czuwali profesjonaliści w tej dziedzinie- panowie strażacy z Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Żaganiu.
  
Czytaj całość
 
Wyróżnienie w konkursie "Młody Agro-Przedsiębiorca"
09.01.2017.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Komisji Edukacji Narodowej wzięli udział w konkursie "Młody Agro-Przedsiębiorca", organizowanym przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA, przy współudziale Towarzystwa Ubezpieczeń Concordia i Banków Spółdzielczych SGB. Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji Narodowej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ,Agencja Rynku Rolnego , Agencja Nieruchomości Rolnych i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekt był skierowany do słuchaczy szkół o profilu rolniczym z całej Polski. Uczniowie w pięcioosobowych zespołach, pracując pod okiem koordynatora, mieli za zadanie stworzyć prezentację multimedialną przedstawiającą nowoczesne gospodarstwo rolne. Liczył się przede wszystkim pomysł, jego opłacalność i konkurencyjność na rynku oraz innowacyjność. Młodzież musiała ponadto przedstawić proces zakładania działalności, źródła finansowania i zaproponować ubezpieczenie. Zespół ZSCKR w Henrykowie składał się z uczniów klasy czwartej technikum rolniczego, którzy stworzyli projekt  ekologicznego gospodarstwa rolnego, zajmującego się uprawą żurawiny wielkoowocowej. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 270

Dziennik

zaloguj się

Dołącz do nas

Platforma edukacyjna

Zaloguj się

Statystyka wizyt

wizyt wczoraj: 58
wizyt dzisiaj: 109
wizyt wszystkich: 83907
botów/pająków: 18

Kalendarz

N P Ś Ś Ś P N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

BIP

  bip_logo_pomn1_grad.jpg