ZSCKR Henryków
Start
Turniej Młodego Ratownika
09.01.2017.
Dnia 15.12.2016r. w Zespole Szkół centrum Kształcenia Rolniczego odbył się po Turniej Młodego Ratownika. Turniej przebiegał w dwóch etapach: pierwszy w formie testu- uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne dotyczące podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap polegał na praktycznym udzielaniu pomocy  osobie będącej w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. W tej części  zawodnicy odgrywali scenki sytuacyjne związane z udzieleniem pierwszej pomocy, wykazali się umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, następnie zaprezentowali bezpieczną  pozycję, a na końcu zmagali  się  z  pokonaniem  toru przeszkód na czas. Nad poprawnością wykonania zadań czuwali profesjonaliści w tej dziedzinie- panowie strażacy z Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Żaganiu.
  
Czytaj całość
 
Wyróżnienie w konkursie "Młody Agro-Przedsiębiorca"
09.01.2017.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Komisji Edukacji Narodowej wzięli udział w konkursie "Młody Agro-Przedsiębiorca", organizowanym przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA, przy współudziale Towarzystwa Ubezpieczeń Concordia i Banków Spółdzielczych SGB. Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Edukacji Narodowej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ,Agencja Rynku Rolnego , Agencja Nieruchomości Rolnych i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekt był skierowany do słuchaczy szkół o profilu rolniczym z całej Polski. Uczniowie w pięcioosobowych zespołach, pracując pod okiem koordynatora, mieli za zadanie stworzyć prezentację multimedialną przedstawiającą nowoczesne gospodarstwo rolne. Liczył się przede wszystkim pomysł, jego opłacalność i konkurencyjność na rynku oraz innowacyjność. Młodzież musiała ponadto przedstawić proces zakładania działalności, źródła finansowania i zaproponować ubezpieczenie. Zespół ZSCKR w Henrykowie składał się z uczniów klasy czwartej technikum rolniczego, którzy stworzyli projekt  ekologicznego gospodarstwa rolnego, zajmującego się uprawą żurawiny wielkoowocowej. 
Czytaj całość
 
Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministórów
09.01.2017.

Dnia 14 grudnia 2016r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, w Gorzowie Wielkopolskim, odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na rok 2016/2017 w województwie lubuskim stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 108 uczniom w tym naszej uczennicy Paulinie Dominiak. Paulina uzyskała średnią ocen 5,0. Cechuje ją wzorowe zachowanie, wysoka frekwencja, duża kultura osobista i postawa etyczna. Wyróżnia ją nieprzeciętna obowiązkowość. Swoje zdolności i talenty popiera systematyczną pracą. Jest uczennicą pilną, ambitną, angażującą się w organizację imprez klasowych i szkolnych. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uczestniczyła m.in.: w konkursie pt. „Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym” dla szkół rolniczych , w którym zajęła 1 miejsce oraz dla rolników indywidualnych, w którym otrzymała wyróżnienie, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych na etapie wojewódzkim uzyskała 7 miejsce.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 276

Dziennik

zaloguj się

Dołącz do nas

Platforma edukacyjna

Zaloguj się

Statystyka wizyt

wizyt wczoraj: 83
wizyt dzisiaj: 44
wizyt wszystkich: 97584
botów/pająków: 32

Kalendarz

N P Ś Ś Ś P N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

BIP

  bip_logo_pomn1_grad.jpg